Serwisy informacyjne

Serwisy informacyjne pomagające w życiu oraz w biznesie.

Wśród naszych działań nie mogło zabraknąć serwisów informacyjnych oraz tych, których funkcjonalności pomagają w życiu oraz w biznesie. 

Zadaniem serwisu jest prowadzenie kalendarza online

Notowania giełdowe, kursy walut, kursy krypto walut oraz ceny surowców.

Serwis pogodowy przedstawiający m.in pogodę na jutro, prognozy długoterminowe czy jakość powietrza.

Cały program telewizyjny w jednym miejscu. Oglądaj to, co Cię interesuje

Kalendarz.pl

Zadaniem serwisu jest prowadzenie kalendarza online. Użytkownik zakładając konto w prosty sposób zarządza swoim czasem. Na stronie głównej widoczny będzie kalendarz w uproszczonej wersji z podziałem na miesiące. Zaznaczone będą święta oraz dni wolne od handlu.

Najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość dodawania wpisów do kalendarza promocji oraz kalendarza wydarzeń. Te kalendarze widoczne są dla wszystkich użytkowników w osobnych podstronach. Pozycje z kalendarza promocji i kalendarza wydarzeń użytkownik może dodawać do swojego kalendarza lub przeglądać je i ustawiać przypomnienie.

Po kliknięciu w dzień otworzy się popup, w którym wyświetlą się podstawowe informacje o danym dniu, ale także zachęcenie do założenia darmowego konta, gdzie użytkownik może w bardzo prosty sposób zarządzać swoim kalendarzem. Zalogowany użytkownik widzi dostęp do pełnej wersji kalendarza.

Notowania.net

Zadaniem serwisu jest umożliwienie użytkownikowi przeglądanie notowań giełdowych, kursów walut, kursów krypto walut oraz cen surowców. Użytkownik po założeniu konta w portalu ma możliwość zarządzania swoim zdalnym pulpitem strony. Na pulpicie może on dodawać moduły i wybierać notowania, które śledzi – notowania do wyboru: całe WIG20, całe WIG30, całe DAX30 (Niemcy), całe NIKKEI 225 (Japonia), UK100 (UK), DOW30 (USA), 9 kursów surowców (cena złota, srebra, platyny ropy itd.), 34 pary walutowe PLN (z NBP), 32 pary walutowe z popularnych innych walut. Użytkownik dowolnie zarządza pulpitem, wybiera tło, może ustawić sobie swój pulpit jako startową stronę przeglądarki zawsze po jej wyłączeniu. Użytkownik, który wykupi konto premium dostaje dodatkowe możliwości personalizacji swojego pulpitu, czas odświeżenia informacji wynosi jedną sekundę. Pulpit oprócz walut ma także możliwość wyświetlania aktualnej godziny oraz godzin w różnych strefach czasowych Aktualności ze świata biznesu są publikowane w module aktualności. Na stronie portalu przewidziano możliwość publikacji reklam.

Pogoda.info

Zadaniem serwisu jest podawanie informacji na temat prognozy pogody. Użytkownik wchodząc na stronę może przejrzeć dane pogodowe dotyczące jego miejscowości w najbliższym czasie ale także dane pogodowe miejscowości, do których wybiera się w najbliższym czasie. Głównym punktem strony głównej jest duży, przejrzysty box, który pokazuje aktualną prognozę pogody w danej miejscowości na podstawie lokalizacji. Portal umożliwia intuicyjne przejrzenie pogody na 16 dni do przodu, pogoda dostępna jest na interaktywnej mapie Polski, gdzie pokazana jest temperatura, nazwa miasta i grafika symbolizująca stan zachmurzenia. W serwisie można przejrzeć zjawiska pogodowe a także warunki pogodowe dla m.in. narciarzy, wędkarzy. Dane są dostosowane do danej grupy docelowej. Serwis odświeża pogodę co 1 minutę na podstawie zewnętrznego API. Portal zawiera moduł aktualności, gdzie będzie można umieszczać artykuły dotyczące tematyki pogody. Serwis będzie umożliwiał podejrzenie pogody z każdego większego miasta świata z taką samą dokładnością jak polska wersja. Oprócz pogody serwis będzie także pobierać dwa razy na godzinę wykres odnośnie jakości powietrza w naszym kraju.

Programtv.info

Zadaniem serwisu jest udostępnienie aktualnego programu telewizyjnego. Użytkownik po zalogowaniu się do portalu będzie mógł ułożyć swój spersonalizowany program telewizyjny.