Serwisy społeczne i naukowe

Przybliżamy polskie osiągnięcia naukowe.

Serwis ogranicza wykluczenie społeczne osób niepełnosprawnych poprzez dostęp do usług cyfrowych.​

Pragniemy przybliżyć polskie osiągnięcia naukowe. W podejmowaniu działań warto opierać się na wiedzy. Prowadzimy szereg działań, które przeciwdziałają wykluczeniu osób niepełnosprawnych. 

Dostęp do zasobów polskiej nauki.

Osobyniepelnosprawne.pl

Serwis przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych. Stworzyliśmy serwis, który cechuje się dostępnością dla każdego, niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Świadczy o tym projekt wykonany z regułami WCAG 2.1. Serwis jest bazą wiedzy, miejscem interakcji oraz możliwością rozwoju dla osób z niepełnosprawnościami. Zadaniem serwisu jest ograniczenie wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych poprzez dostęp do usług cyfrowych.

Serwis jest tworzony na podstawie reguł WCAG 2.1. Następstwem tego typu działań będzie dostosowanie portali komercyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu osoby niepełnosprawne będą mogły brać czynny udział w rozwoju polskiego e-handlu. Daje to realne możliwości rozwoju gospodarczego dla osób z niepełnosprawnościami poprzez prowadzenie własnego e-biznesu.

Polskanauka.pl

Zadaniem serwisu jest udzielenie dostępu do zasobów polskiej nauki w postaci opracowań naukowych. Serwis Polskanauka.pl usystematyzowuje zasoby polskiej nauki. Wiedza w postaci opracowań naukowych będzie dostępna dla użytkownika, a dzięki takiemu formatowi wygodna do przyswajania. Josef Albers powiedział: ,,Prawdziwa nauka polega na zadawaniu odpowiednich pytań, aniżeli na dawaniu odpowiedzi”, kierując się tą myślą, udostępniliśmy także opcję kontaktu z autorami opracowań oraz mentoringu z danych dziedzin nauk.